Як продати б/у автомобіль?

Поділись цим в соцмережах

Продати б / у автомобіль нескладно, але і в тут є особливості, про які не всі знають. У цьому огляді зібрано 5 правил, виконуючи які, можна отримати більше грошей за старе авто і не потрапити на аферистів.


1. Вибрати розумну ціну

Визначити ціну вживаного автомобіля – непросте завдання. Важко привернути покупців, просячи занадто багато. А занижуючи ціну, продавець обманює сам себе. Варто почати з відвідин популярних сайтів з продажу машин.
При вивченні цін потрібно знати реальний стан автомобіля, варто з’їздити на СТО для проведення діагностики. Можна бути упевненим, що з улюбленою машиною все відмінно, але завжди є ймовірність, що покупець уже поруч з авто знайде приховані проблеми.
Після визначення балансової вартості автомобіля, потрібно з’ясувати ціну на аналогічні транспортні засоби в своєму регіоні. Залежно від цього, можна продати автомобіль трохи дорожче або дешевше. Додаткові зручності, наприклад працює кондиціонер або встановлене газобалонне обладнання, також можуть підвищити ціну продажу автомобіля. Більш «особисті» модифікації, наприклад смуги на кузові, величезні колонки або найгучніший вихлоп, будуть мінусом, і, швидше за все, відлякають багатьох покупців.
Ціна повинна відображати те, наскільки скоро продавець хоче позбутися машини: якщо потрібно її продати швидко, то доведеться погодитися на більш низьку вартість. Проте, запитувана цифра повинна включати в себе невеликий запас для торгу.

2. Правильне оголошення

Потрібно подати рекламу про свій б/у автомобіль. Головотяпство на цьому етапі може вилитися в проблеми з пошуком зацікавлених покупців. Очевидно, що безкоштовне оголошення на сайтах – найекономічніший варіант. Варто звернути увагу на платні опції, які додадуть переглядів і швидше приведуть покупця.
При створенні оголошення найголовніше – більше подробиць. Це означає не тільки більший обсяг інформації, але і економію часу, так як потенційні клієнти можуть мати специфічні запити. В оголошенні необхідно вказувати марку і модель авто, тип кузова, VIN код, інформацію про гарантії, пробіг, модифікації і, звичайно ж, запитувану ціну. Варто пояснити, чому машина продається, вказати технічні подробиці (нові шини або масло), а також умови продажу (офіційний договір купівлі-продажу або оформлення генеральної довіреності).
І, нарешті, багато фотографій. Оголошення зі знімками отримують вдвічі більше відгуків. Зображення повинні бути чіткі, і чим їх більше – тим краще.

3. Миття та чистка

Презентація машини дуже важлива. З доглянутим зовнішнім виглядом і чистим інтер’єром її легше продати за великі гроші. Якщо немає можливості віддати свій автомобіль в професійну хімчистку, можна зробити цю роботу самостійно: викинути сміття, пропилососити салон, видалити плями з оббивки салону. Якщо в машині курили або перевозили собаку, краще позбутися від неприємних запахів.
Підкапотний простір і двигун краще не чистити. Справа в тому, що при погляді на митий мотор досвідчений автолюбитель може запідозрити, що той недавно ремонтували.

4. Записи про технічне обслуговування

У наш час всі види ремонту та обслуговування автомобіля ретельно записуються в сервісній книжці. Цілком зрозуміло, що покупці хочуть знати, яка робота була виконана на машині і коли. Якщо автомобіль недавно проходив ТО, це буде великим плюсом для нового власника авто.
Якщо сервісної книжки немає, то потенційний клієнт може піти, або почне збивати ціну.

5. Остерігатися аферистів

Як правило, більше бояться шахраїв покупці, але продавці також повинні бути обережними. Покупці можуть спробувати розплатитися підробленими грошима. Або вони можуть спробувати виконати більш складні афери, наприклад, оплачуючи вартість машини частинами.
При продажі автомобіля варто виконувати кілька основних правил, щоб захистити себе. Можна здійснити операцію в банку, де перевірять достовірність купюр або підтвердять факт переказу грошей на рахунок продавця. Тест-драйви потрібно проводити в громадських місцях і не залишати потенційного покупця наодинці з автомобілем. При передачі сервісної книжки та інших документів, краще прибрати з них особисту інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *