АКПП

Цікаві факти про АКПП

Жителі великих міст все частіше вибирають авто з АКПП.

Вона значно спрощує керування автомобілем, вибираючи самостійно, яка передача потрібна в різні моменти руху, спрощуючи роботу двигуна в допустимих режимах і запобігаючи його несправність через неправильну експлуатацію.

У класичному «автоматі» немає зчеплення. Його замінює спеціальний пристрій – гідротрансформатор, в якому обертання двигуна на вал коробки передач передається не тертям дисків, а за допомогою спеціальної трансмісійної рідини. Фактично, на відміну від зчеплення, яке може бути увімкнене, гідротрансформатор завжди «включений», плавність зрушення автомобіля досягається шляхом нежорсткого з’єднання двигуна і коробки.

На відміну від механічної коробки передач «автомат» має один цікавий режим – Р – режим парковки. В цьому випадку автомобіль стоїть на нейтралі, а вихідний вал АКПП заблокований. Цей режим є певний аналог ручного гальма, проте, наприклад, на схилі краще його не використовувати – швидше за все, блокування вала просто вийде з ладу під вагою авто.

Кік-даун. Ще одна цікава особливість автоматичної КПП. Суть цього явища проста – при різкому натисканні на педаль газу автомобіль різко прискорюється. При русі це досягається перемиканням нема на підвищену передачу, а на знижену! В цьому випадку обороти двигуна різко зростають, а, як відомо, на високих оборотах двигун швидше реагує на натиск педалі газу. Кік-даун корисний при обгоні, коли потрібно різко прискорити автомобіль, проте, і витрата палива при цьому різко збільшується.

Обслуговування коробки- «автомат» має проводитись вчасно, включаючи в себе перевірку масла (щорічно або через 15 тис.км пробігу) або заміну його (один раз в 3 роки або через 45 тис.км пробігу). Заміна трансмісійного масла повинна здійснюватися строго на спеціалізованих сервісах!

Від власника вимагається лише своєчасно, через кожну тисячу кілометрів, перевіряти рівень масла в трансмісії.

В нашому каталозі автомобілів, Ви знайдете широкий вибір авто в наявності з АКПП та МКПП!

Цікаві факти про Volkswagen
PREVIOUS POST
АЗС в Україні
Перевірка нелегальних АЗС в Україні
NEXT POST

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *