7 Правил, які вам допоможуть купити б/у автомобіль та не потрапити в халепу

У століття високих технологій, і прискореного життєвого ритму, прислів’я «Автомобіль – це не розкіш, а засіб пересування» міцно влилось в суспільстві. Попит на автомобілі з кожним роком зростає. Відповідно зростає і ринок купівлі – продажу автотранспорту.

У зв’язку з цим, ми підготували 7 правил, які вам допоможуть.

Правило № 1. Уважно читайте документи на машину
Отже, ви знайшли автомобіль, який вас зацікавив. Звичайно ж, ви призначили час і місце в світлий час доби з продавцем…. Оглядати машини у вечірній час доби під штучним освітленням категорично не можна робити, тому що в такому випадку, є шанс не побачити який-небудь недолік по кузову. Після, ви повинні в першу чергу перевірити документи, а саме: чи стоїть перед вами справжній господар автомобіля, а також відповідність кольору кузова в документах, кольором кузова на справді; правдивість наданих документів; коли машина була знята з обліку; коли була поставлена. Загляньте в самий початок технічного паспорта авто, прочитайте, де купувався автомобіль. Якщо він був привезений з-за кордону, то перевірте автентичність митних відміток. І якомога можна більше ставте питань продавцеві, паралельно звіряючи їх з тим, що написано в документах.

Правило № 2. Звіряйте номери кузова та двигуна із зазначеними в документах

Це правило одне з основних. Бажано взагалі запропонувати продавцеві проїхати на найближчий пост ДАІ і за символічну суму попросити інспекторів ДПС провести ретельний огляд автомобіля на достовірність усіх номерів. Як відомо номера на кузові і двигуні мають властивість перебиватися. Робиться це як правило на викрадених машинах. Самі ви, недосвідченим оком, можете цього не помітити. Якщо номери перебивалися, інспектор обов’язково скаже вам про це. Якщо ви купите автомобіль з перебитими номерами, згодом, ставлячи машину на облік, це може бути виявлено і у вас можуть виникнути проблеми. Крім того попросіть інспектора пробити авто по базі угону. Інспектори охоче йдуть на допомогу, відмови трапляються рідко і то у випадках, коли вони дуже зайняті на момент прохання.

Правило № 3. Перевірка підлоги під килимком
І от ви почали огляд машини. Обов’язково загляньте під килимки в салоні. Чи немає там слідів іржі або наявності води. Якщо такі є, це може говорити про проблеми з кузовом, через який просочується волога під час опадів.

Правило № 4. Звіряйте номера на вікнах
Ще одним помічником у визначенні автомобіля на «битий / не битий», є звірка цифр, позначених на вікнах. Кожне скло автомобіля, як правило, номер останньої цифри року виготовлення. Відповідно на всіх 4 бокових вікнах цифра повинна бути однакова. Якщо ж цифра на одному з вікон відрізняється, або сам автомобіль, приміром, 2004 року, а остання цифра на всіх вікнах 7 (тобто рік виготовлення вікон 2007), то даний автомобіль 95% ймовірності був битий, і вікна були замінені, на що вказує більш пізній рік виготовлення.

Правило № 5. Перевіряйте, чи не стерта гума на одній із сторін
Завдання покупця бу автомобіля, визначити, чи кузов авта після аварії чи ні. Машина могла бути сильно пошкоджена, відновлена господарем і виставлена на продаж. Для визначення такого кузова автомобіля, слід поглянути на провідну гуму. Якщо вона сильно стерта на одну із сторін, це є сигналом, що на даній машині неможливо виставити схід-розвал коліс через кривизну кузова. У таких випадках, колеса завжди будуть їздити криво, і першими від цього будуть страждати покришки, зношуючись на 80 швидше.

Правило № 6. Обов’язково проїдьтеся за кермом авто або хоча б попросіть щоб вас прокотили
Ми радимо вам призначати місце огляду автомобіля на вільному просторі, по якому можна проїхатися за кермом і не тільки проїхатися, але і розігнатися, а також промчати по вибоїнах і купинах. Тут вам слід прислухатися до поведінки машини. Чи гримить підвіска,  шумить салон, не «смикається»  машина під час розгону. Якщо ж проїхатися в авто не представляється можливим, то хоча б заведіть авто. Послухайте, як працює мотор. Навіть якщо ви нічого не розумієте в роботі двигунів, постояти з розумним виглядом не буде зайве. Загляньте під капот, огляньте двигун. Якщо вами буде виявлено, що двигун недавно вимитий, то це може свідчити про той факт що господар намагається сховати масляні плями, які бризкають з горловини мотора, а це говорить про швидкий капітальний ремонт двигуна.

Правило № 7. Віддавайте гроші за автомобіль в людних місцях
І нарешті, останнє правило. Не шукайте пригод, зустрічайтеся для передачі грошей у людних місцях. Ідеально, якщо ви заздалегідь, самостійно знайдете контору, де роблять договір купівлі продажу, і є можливість передати гроші продавцю через касовий апарат. Це знижує ризик того що вас стукнуть по голові і заберуть гроші, або зроблять з вами інше шахрайство. Те, що такі історії раніше не траплялися з вами або з вашими знайомими не дає гарантії, що ви не станете героєм чергової програми “Надзвичайна подія”.

Отже, підіб’ємо підсумок: звичайно ризик в купівлі вживаного автомобіля є. Але якщо підійти до вибору автомобіля з головою і слідувати легко виконуваним вищенаведеним правилам, то скоріше всього запчастини на іномарки купувати не доведеться, і ви станете володарем відмінного авто, який вірно прослужить вам довгий термін.

Особливості безгаражного зберігання авто.
PREVIOUS POST
Продаж – купівля автомобіля з пробігом
NEXT POST

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *