Купуємо вживаний автомобіль за кордоном

Як відомо, з 1 серпня 2016 року вступив в дію Закон про зниження акцизного збору на розмитнення вживаних автомобілів, в наслідок чого відчутно знизився акцизний збір на користовані автомобілі іноземного виробництва.
Цей закон дає громадянам України можливість купити машину за кордоном, ціна якої буде більш доступною . Як скористатись цією можливістю?

З чого почати?

Кожен громадянин України отримав право купити автомобіль з-за кордону з пільговим акцизним податком: для експлуатації особисто чи для іншої особи. Та використати це право можливо лише одноразово в термін одного календарного року.
Отже, закон діятиме з 1 серпня 2016 року до 31 грудня 2018 року, тобто маємо змогу купити по одному автомобілю за кордоном кожного з цих 3-х років.
Звичайно, щоби з’їздити за кордон за автомобілем, необхідна наявність візи. Поки що нам небхідна віза для виїзду в країни ЄС.

Прийміть до уваги! Придбаний автомобіль ви не повинні продавати протягом року з часу покупки. Інакше будете змушені виплатити акциз повністю.

Вибрати автомобіль

Вибір вживаних автомобілів за кордоном є доволі великим, і ви можете обрати і сам автомобіль і країну, де його придбати. Безумовно, найпривабливішим здається купити автомобіль в країнах ЄС, які територіально знаходяться найближче до України і мають широкий вибір доступних по ціні та якісних автомобілів. На сьогодні знайти собі автомобіль стало значно простіше: в інтернеті можна знайти велику кількість автомайданчиків купівлі-продажу вживаних авто .

Прийміть до уваги! Не застосовуються знижені акцизні збори на машини, які зроблені чи ввезені з держави-агресора (РФ) та з тимчасово окупованих територій України (Криму).

Вимоги до автомобіля, що завозиться:

• автомобіль повинен бути вироблений не раніше 1 січня 2010 року;
• автомобіль повинен відповідати екологічному стандарту Євро-5 (що діє в Україні з 01 січня 2016 року);

Визначаємо витрати

До набрання чинності закону, вартість користованого авто при завозі в Україну суттєво зростала завдяки акцизному податку.
Прийнятий закон передбачає зменшення тарифу акцизу в декілька разів.

Та крім акцизного збору існують ще й інші внески, які необхідно врахувати при купівлі автомобіля за кордоном, і які суттєво впливають на його остаточну ціну:
Ввізне мито: 10% від вартості (автомобілі з країн ЄС: 9,1% – у 2016 році; 8,2% – у 2017 році; 7,3% – у 2018 році)
Податок на додану вартість: 20% від сукупної вартості автомобіля
Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (сплачується при першій реєстрації автомобіля): 3-5 % від вартості автомобіля.

Купівля машини

При здійсненні поїздки не радимо мати із собою більше 10 000 євро (більші кошти необхідно вносити в декларацію і надати документи, що підтвердять зняття готівки з рахунку, тої частини, яка перевищує ліміт). Решту коштів варто зарахувати на банківську карту.
Ви не володієте спеціальними знаннями в області купівлі авто? Тоді вартувало би покликати з собою людину, яка б змогла допомогти в цьому питанні і була обізнана у технічних питаннях. Адже за найпривабливішею ціною іноді приховуються автомобілі, що побували в ДТП або мають відчутні недоліки. Ще при підборі машини потрібно впевнитись в наявності техогляду, який в більшості країн є обов’язковим.
Звичайно, що купівлю машини необхідно неодмінно оформити документально, зокрема підписати нотаріальний договір купфівлі-продажу .
Також необхідно придбати страхівку, зняти авто з обліку та отримати тимчасові номерні знаки. Оскільки в законі маємо виняток стосовно автомобілів з країни-агресора – в Україні необхідно надати документ, що підтверджує країну походження покупки. Для цього, як мінімум, внесіть інформацію про походження машини у купчу.

Завершальні кроки

Залишилось оформити і розмитнити жадану покупку в Україні.
В разі, коли ви наважились здійснити усе самостійно, неохідно пам’ятати:
На прикордонному пункті України виготовляються попередні документи з подальшим скеруванням на регіональну митницю за місцем проживання.

Прийміть до уваги! При ввозі машини до України на митниці ви повинні сплатити грошову заставу, рівну попередній сумі податкових платежів за придбаний автомобіль, тобто ці гроші мають бути при вас.
За місцем проживання виробляється сертифікат відповідності. З ціллю отримання сертифікату вашу покупку необхідно доправити на огляд в організацію, уповноважену проводити таку сертифікацію (вартість близько 1000 – 1600 грн.).
Терміном 10-днів з часу переїзду кордону необхідно з’явитись на регіональну митницю для здійснення завершального розмитнення автомобіля і виплати митних платежів.

Останнім кроком оформлення автомобіля стане його постановка на облік в одному із сервісних центрів МВС. Коштує реєстрація – приблизно 600 грн. На цьому кроці оплачується внесок в сумі 3-5% від оцінки автомобіля до Пенсійного фонду України. По завершенні чого, видаються номерні знаки і український техпаспорт.

Якщо вам бракує часу, знаннь чи впевненності для проходження вищевказаних кроків з придбання, розмитнення та  оформлення автомобіля, ви завжди можете звернутися до спеціалістів Auto&Company, які професійно займаються такими справами.
Прийміть до уваги! Митниця може згідно власних нормативів оцінити ваш автомобіль вище, ніж заесено у купчій. Що може відчутно збільшити розмір виплат. Часто подібні дії митниці не мають під собою підстав і ви мусите належно обґрунтувати свою позицію, щоби виправити ситуацію.