Особливості безгаражного зберігання авто.

За статистикою, кількість автомобілів в Україні постійно збільшується. А це означає, що досить гостро стоїть проблема не тільки паркування транспортних засобів, а й їх більш-менш тривалого зберігання. Навіть постійно створюються гаражні кооперативи, підземні парковки і платні автостоянки не в силах задовольнити зростаючий попит.

Саме з цієї причини кожен з нас з кожним днем спостерігає одну і ту ж картину – щільно напаркованний автомобілями двір. Автовласники в даному випадку ризикують залишитися не тільки без магнітоли або забутих в салоні цінних речей, а й, власне, самої машини. Також не варто забувати про той факт, що навколишнє середовище теж несе певну загрозу авто. У цій статті ми спробуємо розібратися в тому, що треба зробити, щоб мінімізувати наслідки постійного перебування машини «на свіжому повітрі».


Безгаражне ЗБЕРІГАННЯ АВТОМОБІЛЯ можна поділити на два види:

  • короткострокове (між виїздами);
  • довгострокове (тривалий період зберігання без експлуатації).

Короткочасне безгаражне ЗБЕРІГАННЯ

Якщо вам доводиться залишати свого залізного коня на прибудинковому майданчику або відкритій парковці, то необхідно дотримуватися нескладних правил безгаражного зберігання, щоб хоч частково уникнути згубного впливу навколишнього середовища на кузов та інші елементи авто.

Найпоширеніша помилка автовласників – не правильне використання спеціальних захисних чохлів для кузова. Сьогодні їх можна придбати практично в будь-якому автомагазині або ж пошити самостійно. Звичайно ж, цей варіант можливий, але при дотриманні певних умов.

Багато водіїв замість чохла часто використовують різні «підручні матеріали», не усвідомлюючи, що тим самим вони не тільки не захищають свій транспортний засіб, а навпаки наносять автомобілю шкоду. Якщо чохол зшитий не з спеціальним водовідштовхувальної тканини, то такий тент намокає сам, що неминуче призведе до пошкодження лакофарбового покриття кузова. У зимовий час неякісні чохли будуть ще і примерзати до кузова автомобіля, що ще більше погіршить ситуацію. Тому при виборі чохла необхідно особливу увагу приділити матеріалу, з якого він виготовлений.

Але навіть якщо чохол сертифікований і зроблений з якісного матеріалу, дуже важливо подбати про створення повітряної подушки між поверхнею авто і чохлом, для вільної циркуляції повітря. Для цього можна скористатися підпорами, які піднімуть чохол над кузовом (за принципом намета).

Крім того, при зберіганні автомобіля на відкритих майданчиках, особливу увагу потрібно приділити самого місця парковки. Зараз йде мова про дерева, що ростуть безпосередньо поруч з місцем, де ви плануєте залишити авто. У разі сильного вітру або снігопаду, з них можуть обриватися важкі гілки, які з великою ймовірністю впадуть на ваш транспортний засіб. У кращому випадку вам забезпечена полірування лакофарбового покриття, в гіршому – сильна деформація елементів кузова.

У літню пору не варто залишати машину поблизу хвойних дерев. Вони виділяють їдку смолу, яка швидко вбирається в фарбу, залишаючи на ній помітні сліди, від яких практично неможливо позбутися. Від високих дерев теж варто триматися подалі. Не секрет, що під час негоди саме в них найчастіше потрапляє блискавка, що знову-таки загрожує пошкодженням кузова від падаючих гілок, а в деяких випадках – навіть загоранням автомобіля.

Намагайтеся не залишати автомобіль поблизу дворових сміттєвих баків. У процесі збирання сміття звідти може випадково випасти що завгодно і не факт, що це «щось» не нанесе шкоди вашій машині. Крім того, не рідкісні випадки, коли дрібні і не дуже гризуни можуть оселитися у вас під капотом.

Ми категорично не рекомендуємо залишати на тривалу парковку транспортний засіб поруч з газо- і водозабірними точками, електричними розподільними шафами і іншими об’єктами житлово-комунального господарства, оскільки в разі надзвичайної ситуації ваша машина може заважати роботі аварійної служби.

Ще одне місце безгаражного зберігання, яке заслуговує на особливу увагу – двір під вікнами багатоповерхівок. Як не крути, але поки, на жаль, у нашого населення не вистачає культури співіснування, тому періодично кожен з нас спостерігає сумну картину – летять на голову перехожих і дах припаркованих автомобілів «непотрібні речі», які можуть потрапити на вашу машину з усіма наслідками, що випливають .

Ну і остання рекомендація – намагайтеся не залишати автомобіль на одному і тому ж місці. Якщо машина протягом тривалого часу не змінює місце дислокації, значить власника, швидше за все, немає вдома. А це може зацікавити любителів легкої наживи.

ТРИВАЛЕ безгаражне ЗБЕРІГАННЯ («КОНСЕРВАЦІЯ»)

Процес «консервування» автомобіля досить трудомісткий, але при правильному підході ваш транспортний засіб буде надійно захищений від шкідливих впливів довкілля. Варто відзначити, що «консервувати» авто має сенс тільки в тому випадку, якщо ви не плануєте використовувати транспортний засіб як мінімум 6-12 місяців.

Важливо пам’ятати, що перед постановкою авто на тривале безгаражне зберігання, насамперед необхідно ретельно вимити його (для кращого захисту, лакофарбового покриття ми рекомендуємо додати в воду спеціальний консервант). Після мийки машину потрібно протерти шматком замші і добре висушити, оскільки саме волога є головним ворогом автомобілів, особливо під час зимового безгаражного зберігання. Не зайвим буде обробити кузов воском або звернеться до фахівців, які опрацюють його спеціальним консерваційний складом. Потім слід залити повний бак палива, перевірити тиск в шинах, а також обробити всі гумові елементи спеціальним силіконовим спреєм. В принципі, для сезонного зберігання таких маніпуляцій повинно вистачити.

ОДНАК,  в ідеалі, ПРОЦЕС «КОНСЕРВУВАННЯ» АВТОМОБІЛЯ на тривалий термін ПОВИНЕН МАТИ ТАК

  • повний злив палива з бензобака;
  • змазка всіх вузлів тертя;
  • ослаблення натягу приводних ременів;
  • заклеювання отворів промасленим дрантям і папером (вхідного фільтра повітря і вихідного труби глушника);
  • очищення і просушування електричних компонентів;
  • покриття всіх нефарбованих деталей шаром спеціальної лепьохіна мастила.

Само собою, на такі екстремальні заходи підуть далеко не всі водії, що цілком зрозуміло.

У будь-якому випадку, якщо ви з тієї чи іншої причини залишаєте свій автомобіль на «свіжому повітрі», ви повинні постаратися максимально убезпечити його не тільки від негативних факторів навколишнього середовища, а й від незваних «гостей». Не варто забувати про такі банальні речі, як сигналізація, на якій ні в якому разі не варто економити.

Сертифікація автомобілів з-за кордону
PREVIOUS POST
7 Правил, які вам допоможуть купити б/у автомобіль та не потрапити в халепу
NEXT POST

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *