Сертифікація автомобілів з-за кордону

часу прийняття закону №1389 все більше зустрічається питань, пов’язаних із розмитненням автотранспорту в Україні.

Згаданий закон, обговорюваний попередньо як законопроект №3251, дає змогу при дотриманні деяких умов пригнати з за кордону автомобіль і розмитнити його з виплатою суттєво нижчих ставок акцизного збору, який є одним з трьох основних складових розмитнення.

Розглянемо питання стосовно сертифікації пригнаних автомобілів в Україні.

Для чого необхідний сертифікат?

Сертифікат призначений для визначення країни-походження автомобіля, зазначення відповідності авто нормам Євро, підтвердження того факту, що ваше авто може безпечно експлуатуватися на дорогах України та внесення іншої супровідної інформації.

Звичайно нам здається дивним: невже потрібно підтверджувати те, що, наприклад, німецький автомобіль, може безпечно експлуатуватися на дорогах України?

І якщо сумніви щодо підтвердження безпеки для машин світових брендів дійсно виправдані, то питання підтвердження країни походження актуальне для багатьох марок авто.

А все тому, що одна з умов дії знижених ставок акцизу є обмеження на ввіз автомобіля із країн-агресорів та окупованих територій. Наразі така країна – Росія. І там розташовано близько двадцяти виробництв, що збирають ті ж Фольксвагени, Рено, БМВ, Шкода, Мерседес, Форд та інші.

Стосовно безпеки експлуатації для багатьох марок — це скоріш бюрократичний пережиток. Справедливості ради, слід зазначити, що трапляються випадки, коли машини з інших країн виробляються за внутрішніми стандартами країни виробника, і ті стандарти не співпадають з українськими.

Які бувають сертифікати?

Розрізняють кілька видів сертифікатів для транспортних засобів. Нас цікавить сертифікат, який оформляється при «пригоні» б/в авто – це сертифікат відповідності.

Де можуть запросити від вас сертифікат?

Надати сертифікат відповідності вас попросять у Сервісному центрі МВС, в пакеті документів, що подається для здійснення першої реєстрації пригнаного автомобіля.

Також, нехай це до певної міри спірне питання, але сертифікат запросить митниця.
Сертифікат відповідності для вашого автомобіля запросить митниця. Це питання дещо суперечне, загалом митниця може обійтися і без сертифіката, та для неї, як, зрештою, і для вас безпечніше і швидше надати сертифікат.

Де взяти сертифікат відповідності транспортного засобу?

Найпростіше за оформленням сертифікату звернутися до митного брокера, який займається митним очищенням вашого авто, або, що збереже вам нерви та час, до працівників Auto&Company, які повністю візьмуть на себе всі турботи по оформленню всіх документів на себе.

Тим не менше, можна особисто оформити всі необхідні документи, в тому числі і сертифікат відповідності автомобіля.

Увага! Необхідно знати, що сертифікати від УкрСЕПРО або інших структур у СЦ МВС прийматися не будуть!

На сьогодні актуальні сертифікати видаються однією з організацій:
ДП «ДержавтотрансНДІпроект», м. Київ, пр. Перемоги, 57, т. (044) 456-3030
ДП «Укрметртестстандарт», м. Київ, вул. Метрологічна, 4, т. (044) 450-8994
ДП «Запоріжжястандартметрологія», м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10, т. (061) 233-0564 ДП «Львівстандартметрологія», м. Львів, вул. Князя Романа, 38, т. (032) 261-6030
ДП «НДІ Система», м. Львів, вул. Кривоноса, 6, т. (032) 239-9200
ДП «УкрЦПСЗПС», м. Київ, вул. Терьохіна, 8а, т. (044) 468-5101

Для отримання сертифікату відповідності необхідно:

 •  Документи (оригінал):
  Заява затвердженої форми;
  Згода на обробку та зберігання персональних даних (затвердженої форми);
 •  Копії:
  Документа про реєстрацію ТЗ (зробленої раніше, «бріф»);
  Фінансового документа (договір/рахунок/інвойс/МДА);
  Супровідних провізних документів;
  За наявності – документів про відповідність ТЗ або його технічних характеристик; Паспорта та ід. коду власника.
 •  Особиста присутність власника і автомобіля в органі сертифікації;
 •  Оплата послуги органу сертифікації.

Вартість сертифіката відповідності для автомобіля.

Органи сертифікації, уповноважені проводити вищезгадану сертифікацію, повідомляють про вартість оформлення сертифіката в розмірі 2500 грн. за умови фактичної присутності автомобіля в організації, яка проводить сертифікацію.

Кажуть існує варіант «заочного» оформлення сертифіката на ТЗ, коли авто ще за кордоном. Схема виглядає наступним чином: власник надсилає копії чи фото документів, а в Україні довірена особа отримує сертифікат. Звичайно, ми не можемо говорити наскільки така схема є легальною і чи є її використання цілком законним і безпроблемним. Не можемо говорити і що вартість оформлення сертифікату подібним чином складе 2500 грн. У подібних чутках фігурує число близько 3000 грн.

Все це складно? Чи можна все це спростити?
Можна розглянути альтернативу. Якщо на вивчення всіх деталей бракує часу та бажання,і ви не любите возитися з паперово-бюрократичними справами, пропонуємо скористатися послугами компанії Auto&Company. Наші працівники знають, які документи для якого випадку потрібні, можуть їх правильно заповнити та подати куди слід у правильному порядку.
Якщо ви прийняли рішення пригнати автомобіль з за кордону корисно почати з консультації у нас, включно з попередньою калькуляцією вартості розмитнення конкретного автомобіля.

Як швидко та вигідно продати або купити автомобіль
PREVIOUS POST
Особливості безгаражного зберігання авто.
NEXT POST

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *