Trade-in: що варто знати?

Продати свій старий автомобіль у Львові може виявитись не так вже й просто, особливо якщо ви не орієнтуєтесь в реальних цінах на ринку вживаних авто. Існує можливість зробити це швидко і безпечно, скориставшись послугою трейд-ин (trade-in). Послугу трейд-ин (trade-in) надають більшість авто майданчиків чи салонів. Багато власників вживаних автомобілів обирають такий варіант продажу свого авто. Послуга трейд-ин (trade-in) позбавляє вас необхідності очікувати свого покупця, готувати автомобіль до продажу, витрачати час на оглядини, нерви на спілкування з «покупцями», що мають на меті просто «подивитись». Але є одне «але» – ви заощаджуєте час та нерви, та втрачаєте 10-30% від ринкової вартості вашої машини. Адже саме така сума складає комісійні фірми, що надає послугу трейд-ин (trade-in). Перед тим як скористатись послугою трейд-ин (trade-in), варто буде дізнатись в чому полягає її зміст.

Все просто
Зміст послуги трейд-ин (trade-in) : Ваш старий ТЗ приймають в залік частини вартості обраного вами нового авто. Або просто викупають. Якщо ви збираєтесь обміняти своє авто на нове, достатньо просто обрати собі машину, віддати документи на свою стару і доплатити різницю в ціні. А всі клопоти з продажу вживаного автомобілю бере на себе авто майданчик, що заощадить вам час.
Але за програмою трейд-ин (trade-in) ви можете взяти собі і вживаний автомобіль, і бути впевненим, що він має повний пакет документів і перевірений стосовно кримінального минулого, а також стосовно його технічного стану.

Яка машина може взяти участь в прогамі трейд-ин (trade-in)
Автомайданчики не стануть брати в обмін неліквідні «розвалюхи», рідкісні моделі чи машину, яка не популярна серед покупців, тому що їх мета – продати придбаний автомобіль і заробити гроші, а не тримати його в надії колись знайти покупця. Їх можуть зацікавити автомобіль не старше 7-10 років з хорошим технічним станом і привабливі зовні, продаж якого не завдасть багато клопоту.
Звичайно, що документи на машину мають бути в повному порядку, адже це буде проблемою при продажі. Чи потрібно знімати автомобіль з реєстрації? Це питання залишається на розгляд автомайданчика. Кожен автомайданчик по своєму розглядає це питання. Звичайно перевага надається машині, що знята з обліку, оскільки це означатиме, що майно не знаходиться під заставою чи арештом, не є предметом оспорювання в суді. В іншому випадку автомобіль також зазвичай беруть, але тоді авто майданчику доведеться провести перевірку по всіх перелічених вище питаннях. Тоді автомайданчик бере на себе всі дії по зняттю автомобіля з обліку, для чого ви повинні оформити довіреність на такі дії з боку працівників автомайданчика. Оплата такої послуги обговорюється окремо.

Як оцінять машину?

Звичайно, що найхвилююче питання для власника вживаного автомобіля, який він має намір обміняти – в яку суму оцінять його машину. Не варто розраховувати на високу оцінку, адже купуючи ваш автомобіль, авто майданчик купує і ваш клопіт з продажем. Остаточна ціна залежить від стану вашого авто, його віку і попиту на такі моделі на ринку. Попередньо можна сказати, що за перший рік експлуатації автомобіль втрачає близько 20% вартості, а кожен наступний рік по 10%. Такий розрахунок вірний при пробігу не більше 35000 км, інакше ціна відчутно зменшиться.
Зрозуміло, що оцінка вашого авто буде нижча за ринкову, аби при подальшому продажі авто майданчик мав змогу заробити. Звичайно, можуть траплятись і винятки. Якщо салон шукає в цей час саме таке авто, то його можуть прийняти за ціною наближеною до ринкової. І навпаки – якщо прогнози стосовно продажу вашого авто не вкушають оптимізму, ціна може збиватись до 50% від ринкової. Та буває коли салон доплачує за ваш старий автомобіль по програмі трейд-ин (trade-in) в разі, якщо він знаходиться в більш дорогому сегменті, ніж той, що ви плануєте придбати.
Майданчик цілком має право установити продажну ціну на викуплений у вас автомобіль вищу за ринкову, що обумовлюється тим, що новий господар при покупці буде повністю впевнений в тому що купує. Адже автомобіль повністю перевірений від його технічного стану до всіх юридичних і документальних питань. Його про діагностовано і всі можливі недоліки усунені. І його купівля абсолютно безпечна. За таку упевненість доведеться доплатити.
Що для вас дорожче гроші чи час та нерви – кожен вирішує особисто.
Отже, підсумуємо:
1. Трейд-ин (trade-in) суттєво економить час і нерви при намірі продати вживаний автомобіль, що коштуватиме вам у вигляді ціни на ваш старий автомобіль нижче ринкової.
2. Трейд-ин (trade-in) підходить тим, хто бере новий автомобіль і згоден за рахунок зменшення ціни старого зекономити час і сили
3. Купуючи в салоні вживаний автомобіль, потрібно бути готовим заплатити за нього ціну вищу за ринкову, переплачуючи за безпеку і впевненість в «чистоті» і технічному стані придбаного автомобіля. Нехай і за більш істотну суму.