Як часто треба змінювати мастило в автомобілі яким майже не користуються

Як часто потрібно міняти моторне мастило в двигуні, якщо автомобіль використовується дуже рідко? Для того, щоб двигун працював довго та надійно, мастило слід замінювати після того, як автомобіль пройде певну кількість кілометрів. В середньому, заміна потребується через 10 – 15 тис. кілометрів. Але бувають випадки, коли автомобіль проходить не більше і 5 тис. кілометрів. То чи потрібно в таких випадках робити заміну раз на рік, чи навить більше?

Дійсно, є автомобілісти які використовують авто не дуже часто. Наприклад, двічі на тиждень виїхати по своїм справам, або на якусь іншу недалеку поїздку. Або взимку доводять до мінімуму свої подорожі на автомобілі. Такі водії можуть проїхати за рік не більше 5-7 тис. та вважають що проводити обслуговування рану, та відкладають цю процедуру.

Але слід знати, що мастило зношується не лише від тертя деталей двигуна. Сучасні мастила містять спеціальні домішки, які відмивають стінки двигуна від забруднень. Цей фактор приводить до швидкого старіння мастила. Є ще один фактор – окислення моторного мастила при контакті із киснем. Воно псується навіть якщо автомобіль взагалі нікуди не їздить.
Отже, якщо ви користуєтесь автомобілем кожного дня, то слід міняти мастило після 10-15 тис. км, та не рідше, аніж раз на рік.

Штрафи по SMS
PREVIOUS POST
Новий Логотип RENAULT
NEXT POST